Garderoby
2 lutego, 2017
SZAFY WNĘKOWE

Przez wiele lat szafa, jako mebel wolno stojący była ozdobą przedpokoju, salonu czy sypialni. Dziś większość osób decyduję się na funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie jakimi są szafy wnękowe. Zawdzięczamy to przede wszystkim drzwiom przesuwanym,które od początku lat 90 stały się standardem dzięki firmie Komandor..

Szafy wnękowe pozwalają na pełne wykorzystanie powierzchni mieszkania. Dzięki starannemu doborowi proporcji, kolorów i materiałów mogą stać się dopełnieniem wystroju wnętrza. Ponadczasowy design naszych szaf pozwala wpisać się zarówno we wnętrza stylizowane , jak i we wnętrza o nowoczesnym charakterze. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup gotowej szafy, która narzuci Twoim wnętrzom styl daj szanse naszym projektantom, którzy mogą stworzyć szafę według Twojego gustu aby w pełni harmonizowało z otoczeniem.

Planowanie szafy wnękowej rozpoczynamy od przeglądu stanu posiadania. Warto jest spisać dokładnie co chce się zmieścić w danej szafie. Inny charakter ma szafa w przedpokoju , pokoju dziecinnym czy sypialni. Następnym krokiem jest zaproszenie naszego projektanta aby dokonał pomiaru i zaproponował nam rozwiązania idealnie pasujące do naszych wymagań. Nasz projektant, który posługuję się programem komputerowym Designer może na bieżącą podawać nam cenę w zależności od zastosowanej modyfikacji. Z naszym projektantem rozplanowanie wnętrza szafy będzie bardzo łatwe. W zależności od zasobności portfela a także od zaaprobowanego rozwiązania możemy zdecydować się na tradycyjną zabudowę z płyty laminowanej bądź bardziej funkcjonalną odporną na nasze błędy konstrukcją opartą na aluminiowym lub stalowym stelażu. Końcowym etapem projektowania naszej szafy będzie wybór drzwi. Z uwagi na to, że ich powierzchnia od podłogi do sufitu a często także od ściany do ściany zdominuję wnętrze pomieszczenia wymaga od nas poważnej decyzji natury estetycznej. Wygląd szafy zależy od rodzaju materiału z którego są zrobiona a także od sposobu ich otwierania. Oprócz drzwi przesuwanych mamy możliwość zastosowania drzwi łamanych lub uchylanych. Nad wyglądem szafy warto się zastanowić przed zaprojektowaniem wnętrza, tak aby korzystanie z niej było jak najbardziej funkcjonalne. W systemach Komandor szerokość skrzydła może się wahać od 40 do nawet 120 cm, dodatkowo drzwi można dzielić w poziomie. Istotnym składnikiem naszych szaf jest system jezdny. W ofercie możemy zaproponować systemu od najtańszych systemów Stal Standard do najlepszych jakościowo systemów aluminiowych Heliodor, Agat, Onyx, Lazuryt , dzięki którym bezszelestne przesuwanie drzwi będzie wymagać jedynie siły wskazującego palca. Do ram stalowych bądź aluminiowych przymocowane są dwa rodzaje szczotek : przeciwkurzową i buforowa. Pierwsza wyłapuje kurz w szczelinie między drzwiami a druga amortyzuje uderzenie o ścianę przy ich domykaniu. Nowością oferowaną od niedawna jest możliwość zastosowania domykacza gazowego , który ma za zadanie spowolnić a także domknąć drzwi w końcowym etapie ich przesuwania. Warto także wiedzieć, że profile aluminiowe i stalowe różnią się także kształtem i przekrojem. Mogą być w kolorze naturalnego metalu malowane proszkowo , anodowane lub powlekane okleiną drewnopochodną.
WYCENA